התניידות עם קורקינט ואופניים חשמליים בתל אביב: כל מה שחשוב לדעת

תוכן עניינים

חוקים וטיפים על תחבורה בעיר הגדולה

ללא ספק, תל אביב היא העיר המושלמת לשימוש באופניים וקורקינטים חשמליים. זאת, ממספר סיבות. ראשית, העיר כל כך פקוקה ועמוסה, שכל אמצעי תחבורה בה יהיה איטי ומסורבל מאוד. אוטובוסים נוסעים קילומטרים בודדים במשך שעה, רכבים מתקשים למצוא חניה או משלמים עליה סכומי עתק, והרכבת הקלה עודנה בבנייה. כך, נותר הפתרון הנהדר של קורקינט או אופניים חשמליים. העומס, בשילוב עם המבנה השטוח של העיר וריבוי שבילי האופניים בה, יוצרים את המקרה המושלם לשימוש בכלים הנהדרים. עם זאת, חשוב להכיר את חוקי התעבורה שחלים עליכם בשימוש בכלים, ולהבין איך להשתמש בהם בחוכמה.

חוקים חשובים

חבישת קסדה: לפי החוק בכל רחבי הארץ, רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים מחויבים לחבוש קסדה בכל זמן הנסיעה. מעבר לחובה החוקית, יש חשיבות אדירה לחבישת קסדה, אשר במקרים רבים הינה ממש מצילת חיים. 

מיקום הנסיעה: אם יש שביל אופניים ברחוב שבו אתם רוכבים, מותר לכם לנסוע בו. אם אין, עליכם לנסוע בצד הימני ביותר של הכביש. הרכיבה על המדרכה הינה אסורה.

בנוסף, בעת חציית מעבר חצייה, עליכם לרדת מהכלי ולצעוד איתו. החצייה בזמן נסיעה הינה אסורה. 

הגבלות גיל: הרכיבה על קורקינט חשמלי ואופניים חשמליים מותרת מגיל 16 בלבד. 

בנוסף, אסור להשתמש בטלפון הנייד בזמן נסיעה, או לשים אוזניות על שתי האוזניים.

בתוך עיר שבה יש כמות גדולה מאוד של קורקינטים חשמליים ואופניים, גם רמת האכיפה בתל אביב הינה גבוהה מאוד ביחס לשאר בארץ. הקנסות על עבירות תנועה שונות בעת רכיבה על קורקינט או אופניים הינם גבוהים מאוד, ומומלץ מאוד שלא לקחת אף סיכון בעניין זה. 

עם הפופולריות הגדולה של כלי תחבורה מסוג זה בתל אביב, גם רכישתם נעשתה קלה מאי פעם. אם אתם בחיפוש אחר דגמים יחודיים ומתקדמים אין ספק שאופני דניאל – חנות אופניים בתל אביב, היא המקום הטוב ביותר והרחב ביותר בארץ.

הירשמו לניוזלטר

המלצת העורך

דילוג לתוכן