חולדות- כל מה שאתם צריכים לדעת

תוכן עניינים

כאשר חולדות "פולשות" לביתכם, זה יכול להיות מצב מלחיץ ולא נעים. לא רק שחולדות נושאות עמן מחלות ואף עשויות לגרום לנזק לרכושכם, אלא גם הן עשויות לגרום לרעשים ולריחות לא נעימים במיוחד. הצעד הראשון שעליכם לנקוט בשל כך הוא איתור הבעיה ונקיטת האמצעים הדרושים והמתאימים ביותר להרחקת החולדות.

יסודות וסוגי החולדות

חולדות מהוות מזיק ביתי נפוץ. הן ידועות באינטיליגנציה שלהן וביכולת ההסתגלות שלהן. כמו כן, קיימים שני סוגים עיקריים של חולדות הנמצאות רוב הזמן בבתים:

  • חולדת נורבגיה – ידועה גם בשם "החולדה החומה" / "חולדת הביוב". זוהי חולדה גדולה יחסית מאשר חולדת הגג. לרוב, חולדות אלו יהיו עם זנב עבה ופרווה חומה. חולדת נורבגיה לרוב נפוצה יותר באקלים קר יותר.
  • חולדת גג – ידועה גם בשם "החולדה השחורה". זוהי חולדה מהירה יותר וקטנה יותר מאשר חולדת נורבגיה. היא בעלת זנב דק ופרווה חומה כהה או שחורה. חולדת הגג נפוצה יותר לרוב באקלים חם יותר.

סימנים של פלישת חולדות לנכס שלכם

כיצד ניתן לזהות ולאתר את פלישת החולדות לביתכם? הנה כמה סימנים לזיהוי שאולי יסייעו לכם לגלות האם יתכן שיש לכם חולדות בבית:

  • חוטי חשמל לעוסים
  • ריחות חזקים ולא נעימים ברחבי הבית
  • צואה קטנה של חולדות המפוזרת ברחבי הבית
  • סימנים של כרסום על פלסטיק, עץ או מתכת
  • רעשים של גירודים בקירות או בעליית הגג / בתקרה

כל מה שאתם צריכים לדעת על סיכונים בריאותיים

החולדות עשויות להוות סיכון בריאותי לבני אדם ואף לחיות מחמד. עם עשויים לשאת עמן מבחר מחלות כמו למשל סלמונלה. באמצעות צואתם ובאמצעות הנשיכות והשתן שלהן החולדות אף מפיצות מחלות אחרות. כמו כן, הן עשויות לעורר אסטמה ו/או אלרגיות אצל מספר אנשים. לכן, חשוב מאוד להסתייע באיש מקצוע ולנקוט בפעולות הנדרשות להרחקת חולדות מביתכם.

איפה ניתן למצוא שירותים של לוכד חולדות?

חושדים שיש חולדות בביתכם? ניתן לאתר דרך מנוע החיפוש את איש המקצוע הקרוב לביתכם, למשל "לוכד חולדות בקרית אונו" או למשל בתל אביב או אשקלון.

לצורך כך מומלץ להסתייע בשירותיו של לוכד חולדות מקצועי ומיומן. הוא עשוי לזהות את נקודות כניסת החולדות ולהציב פתיונות או מלכודות לצורך נקיטת פעולות להרחקת החולדות מביתכם. מחפשים לוכד חולדות מומחה? הכנסו ל- cobra1.co.il

הירשמו לניוזלטר

המלצת העורך

דילוג לתוכן