יש כלב חדש וחמוד למשפחה? סוגי מזונות לכלבים שאתם צריכים להכיר

תוכן עניינים

בשעה טובה, החלטתם להכניס אור ושמחה לבית ולאמץ גור כלבים, או כלב בוגר. מלבד הדברים החשובים שיש לדאוג להם כמו מקום קבוע עבורו וכן חוג אילוף וחינוך, אחד הדברים הראשונים והחשובים ביותר הוא קביעת סוג המזון עבורו, לשמירה על בריאותו. לא כדאי להתפשר על איכות האוכל עבור הכלב שלכם.

מזון לגורים

אם החלטתם להביא גור כלבים הביתה, מזונות לכלבים הוא עולם שחשוב להתמצא בו. יש לזכור כי גור בתחילת חייו אוכל מספר רב של פעמים ביום על מנת לגדול ולקבל את כל מה שדרוש לו. תקופת הגורות של כלב תלויה בגזע שלו. גזעים קטנים מפסיקים לגדול אחרי חצי שעה, בעוד הגזעים הגדולים גדלים עד גיל שנה וחצי. לכן יש לבקש מזון לגורים העשיר המכיל כמויות נכונות של חלבון וסידן להתפתחות נכונה של הגור. 

מזונות לכלבים עם בעיות עיכול

לא כל הכלבים יכולים לאכול כל דבר, וחלקם עלולים לפתח בעיות עיכול שיקשו על חיי הכלב. אם הכלב שלכם בעל קיבה רגישה, ישנם מזונות לכלבים עתירים בסיבים תזונתיים לסיוע בעיכול ומכילים רכיבים כמו אורז, נוגדי חמצון וביצים, בטעמים של סלמון וכבש.

אוכל רטוב או האכלה טבעית

אוכל יבש אינו המוצא היחיד עבור הכלב שלכם. אם תחליטו להשקיע מעט יותר, ישנה אפשרות של אוכל רטוב המכיל את כל הרכיבים החיוניים לבריאותו של הכלב בשילוב ירקות, בשר ודגים, באריזות השומרות על טריות המזון. ישנם אנשים שמכינים אוכל לכלבים בעצמם, ומבשלים אוכל ללא תיבול כלל המספק גם הוא את צרכיו של הכלב. יש להתייעץ עם וטרינר וכן עם מאלף לגבי מזון הכלב, שכן הוא ישפיע באופן ישיר על התנהגותו.

הירשמו לניוזלטר

המלצת העורך