משקפי שמש לחורף – מי צריך את זה ולמה זה טוב?

תוכן עניינים

משקפי שמש הם מוצר בסיסי עבור כל אחד, במיוחד בארצנו הקטנטונת והלוהטת רוב השנה. אך חשוב להבין שגם בימי החורף חשוב להרכיב משקפי שמש, ממגוון סיבות. קרינת השמש אינה יוצאת לחופש בתקופת החורף, והיא אורבת גם בימים סגריריים. 

מי זקוק להם?

התשובה לשאלה הזו היא- כולם. אך אם אנחנו רוצים להתעכב על מי זקוק במיוחד להרכיב משקפי שמש בחורף, חשוב להבין כמה המשקפיים מסייעות לשמירה על העיניים. כאמור, הקרינה מהשמש אינה נחלשת בחורף ועומדת בעינה, יותר נכון בעינינו. לכן מומלץ בעיקר לאוכלוסייה המבוגרת הסובלת מפגיעה הדרגתית בתפקוד העיניים, להרכיב משקפי שמש גם בחורף. כמו כן, אנשים המרכיבים משקפיים בעלי מספר גבוה ואלו שסבלו מבעיות עיניים לאורך השנים, כדאי להם להרכיב משקפי שמש בחורף גם כשהשמש לא קופחת ומסנוורת בחוץ.

סינון קרני שמש

הטכנולוגיה המתפתחת בתחום משקפי השמש סייעה בשנים האחרונות ליצור את העדשות המקוטבות, המעניקות הגנה מפני תופעת הבהק. תופעה זו מחריפה בימי החורף, הגורמת לקרני השמש להישבר דרך עצמים כמו משטחים, כבישים או שלוליות, ובכך לסכן את הראייה שלנו, יותר מאשר בימי הקיץ. לכן חשוב מאוד להרכיב משקפי שמש גם בחורף, לצורך שליטה על סינון קרני השמש בימים הקרים יותר.

הירשמו לניוזלטר

המלצת העורך

דילוג לתוכן