עשה זאת בעצמך: ככה תוכלו לנקות בקלות וביעילות את הספה עם חומרי ניקוי ביתיים

תוכן עניינים

הספה שלכם היא כנראה אחד הרהיטים העסוקים ביותר בבית. בין אם יש ילדים ובין אם לא, אנחנו שוהים עליה, רובצים, נחים ולפעמים גם ישנים עליה, ויש כאלה שאפילו אוכלים שם את ארוחת הערב שלהם. הספה עלולה לספוג כתמים רבים, שחלקם לא יורדים עם ניקיון שטחי של מגבון. אלו מספר שיטות להכנת חומרים ביתיים לניקוי הספה שלכם.

הכנת חומרים ביתיים

אם הספה שלכם רגישה לחומרי ניקוי, ואתם חוששים מהשארת כתמי ניקיון כאלה או אחרים על חשבון הלכלוך שהצטבר במהלך ניקוי ספה כזו או אחרת, תוכלו ליצור חומרי ניקוי טבעיים שלא ישאירו סימן. לכל סוג של ספה והריפוד שלה, יש את החומרים הטבעיים המתאימים לניקויים, לכן חשוב לשים לב ולבצע התאמה נכונה. זה בהחלט עשוי לחסוך לכם כסף וזמן רב.

ניקוי ספות בד  

על מנת לבצע ניקוי ספה בעלת ריפוד בד, יש לערבב רבע כוס חומץ עם שלושת רבעי כוס מים יחד עם כף סבון כלים. לאחר מכן העבירו את התערובת לבקבוק תרסיס ורססו על הכתמים. יש לשפשף את האזור המוכתם בעזרת מטלית רכה עד שהכתמים צפים על פני שטח הספה, ואז העבירו מטלית לחה עם מים להסרת הסבון. בסוף, ייבשו את הספה עם מגבת או מטלית יבשה. 

ניקוי ספות עור 

אם עליכם לבצע ניקוי ספה בעלת ריפודי עור, ערבבו כחצי כוס שמן זית עם רבע כוס חומץ ואז העבירו את התמיסה לבקבוק תרסיס. יש לרסס את התערובת על הכתמים ולשפשף את האזור ואז לייבשו.

הירשמו לניוזלטר

המלצת העורך

דילוג לתוכן