שמנים אתריים: פתרון אלטרנטיבי לשיכוך כאב ראש

תוכן עניינים

הרפואה האלטרנטיבית שופעת בפתרונות רבים לבעיות רפואיות שעשויות להופיע במהלך שגרת חיינו, לרבות תופעות הקשורות במתח ולחצים שאנו אוספים לאורך הדרך. אחת התופעות הטורדניות ביותר היא הופעת כאבי ראש חוזרים ונשנים. שמנים אתריים עשויים לספק פתרון יעיל וטבעי כנגד כאבי הראש.

כאב ראש כתוצאה מסטרס

ישנם שמנים אתריים רבים ולכל אחד מהם ישנם אחוזי התאמה לסוג הכאב. אחד מכאבי הראש הנפוצים הוא זה הרודף אותנו כתוצאה מסטרס. במקרה כזה עדיף להשתמש בשמנים אתריים למטרות עיסוי, באזור הצוואר והכתפיים, ובחירה בשמנים אתריים על בסיס שמן נענע, בשילוב עם שמן חוחובה או קוקוס.

כאב ראש מיגרנה

המיגרנה היא כאב ראש עוצמתי התוקף בדרך כלל בצד אחד של הרקות באינטנסיביות רבה ומשתקת. במקרה כזה מומלץ לבחור בשמן לוונדר, שמסייע לווסת את רמת הסרוטונין. מומלץ להריח את השמן אך ניתן גם לערבב טיפה אחת של השמן יחד עם קרם פנים, ולעסות את אזור הצוואר והרקות.

כאב ראש הורמונלי

כאבי ראש הורמונליים הם מנת חלקם של נשים רבות הסובלות מכאבי מחזור בעקבות השינוי ההורמונלי כתוצאה מצניחת רמת האסטרוגן בגוף. שמנים אתריים מסייעים גם במקרה כזה, בפרט שמן אתרי על בסיס גרניום, שמשפיע על ויסות הורמונלי בגוף. מומלץ להוסיף בין 5-8 טיפות של שמן זה לאמבטיה או להוסיף טיפה אחת שלו לשמן נוסף ולעסות באזור הבטן להקלה בכאבים.

הירשמו לניוזלטר

המלצת העורך

דילוג לתוכן